Sayville Fire Department 5k 2019

Overall Finish List

June 15, 2019


Results provided by Just Finish Systems Inc., Course measurements by Race Director
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
1 Riley Corcoran Sag Harbor NY 328 17 M 1:Open 1 17:29.9 5:39/M
2 Asher Waller Patchogue NY 254 16 M 2:Open 1 17:57.3 5:48/M
3 Eric Garvin West Sayville NY 321 40 M 3:Open 1 18:07.1 5:51/M
4 Matthew Karabatzoglou Islip NY 120 14 M 1/7:11-14 1 19:04.1 6:09/M
5 Matt Connors Brightwaters NY 278 44 M 1:Masters 1 19:11.7 6:12/M
6 Ryan Weisenbacher Bellport NY 264 27 M 1/4:25-29 1 19:14.9 6:13/M
7 Ryan Brooks Deer Park NY 325 18 M 1/6:15-19 1 19:23.9 6:15/M
8 Jake Craypo Wallkill NY 49 14 M 2/7:11-14 1 19:32.8 6:18/M
9 Thomas Mareno Sayville NY 291 42 M 2:Masters 1 19:49.3 6:24/M
10 Michael Lofaro Jr West Sayville NY 130 19 M 2/6:15-19 1 19:57.8 6:26/M
11 Barbara Gubbins N/a NY 318 59 F 1:Open 1 20:06.5 6:29/M
12 Laurens Seubert Bellport NY 288 14 M 3/7:11-14 1 20:06.7 6:29/M
13 Mark Chasanoff Patchogue NY 39 30 M 1/4:30-34 1 20:07.2 6:29/M
14 David Luna Patchogue NY 283 41 M 3:Masters 1 20:07.3 6:29/M
15 Megan Gubbins Brooklyn NY 317 36 F 2:Open 1 20:14.7 6:32/M
16 Kenneth Moore Sayville NY 332 44 M 1/19:40-44 1 20:18.6 6:33/M
17 Thomas Duffy West Sayville NY 73 41 M 2/19:40-44 1 20:27.5 6:36/M
18 Jenna Newman Sayville NY 299 17 F 3:Open 1 20:29.9 6:37/M
19 Michael Silvering Oakdale NY 235 36 M 1/10:35-39 1 20:32.2 6:38/M
20 Amanda Probst Stony Brook NY 198 12 F 1/5:11-14 1 20:34.0 6:38/M
21 Emma Mosca Manorville NY 326 13 F 2/5:11-14 1 20:38.1 6:39/M
22 David Appel Dix Hills NY 314 51 M 1/16:50-54 1 20:48.3 6:43/M
23 Rob Graygor Sayville NY 100 53 M 2/16:50-54 1 21:00.1 6:46/M
24 Kimberly Bruno Holbrook NY 27 30 F 1/20:30-34 1 21:16.8 6:52/M
25 Joshua Craypo Wallkill NY 50 12 M 4/7:11-14 1 21:28.8 6:56/M
26 John Oakley Lindenhurst NY 180 57 M 1/15:55-59 1 21:31.8 6:57/M
27 Ellissa Gravinese Rocky Point NY 99 41 F 1:Masters 1 21:32.0 6:57/M
28 Lukas Walters Sayville NY 255 15 M 3/6:15-19 1 21:52.2 7:03/M
29 Lauren Wellems Blue Point NY 265 35 F 1/23:35-39 1 21:54.3 7:04/M
30 Daniel Hartmann Bellport NY 109 41 M 3/19:40-44 1 21:58.7 7:05/M
31 Robert Walker Sayville NY 252 13 M 5/7:11-14 1 22:02.1 7:06/M
32 Chris Turk Bayport NY 245 43 M 4/19:40-44 1 22:08.4 7:09/M
33 Stan Doskoez Eastport NY 70 42 M 5/19:40-44 1 22:15.5 7:11/M
34 Rick Secer Ronkonkoma NY 316 57 M 2/15:55-59 1 22:23.8 7:14/M
35 Nick Smith N/a N/A 334 41 M 6/19:40-44 1 22:24.1 7:14/M
36 Sarah Thompsen Sayville NY 243 38 F 2/23:35-39 1 22:29.7 7:15/M
37 Paul Bonanni Selden NY 21 58 M 3/15:55-59 1 22:30.3 7:16/M
38 Michael Minerva Holbrook NY 162 47 M 1/12:45-49 1 22:33.4 7:17/M
39 Alexa Mosca Manorville NY 167 19 F 1/4:15-19 1 22:35.8 7:17/M
40 Nicholas Betzold Sayville NY 15 40 M 7/19:40-44 1 22:38.3 7:18/M
41 Elizabeth Mazzarone Sayville NY 145 27 F 1/9:25-29 1 22:51.1 7:22/M
42 Elizabeth Most Bayport NY 302 28 F 2/9:25-29 1 22:53.1 7:23/M
43 Tracie Paszel Sayville NY 192 37 F 3/23:35-39 1 22:57.4 7:24/M
44 Daniel Desmond Bayport NY 61 35 M 2/10:35-39 1 23:02.4 7:26/M
45 Michael Oliveri East Islip NY 181 64 M 1/11:60-64 1 23:05.7 7:27/M
46 Pasquale Devitto East Moriches NY 62 56 M 4/15:55-59 1 23:16.3 7:30/M
47 Andrew Prelusky Babylon NY 287 33 M 2/4:30-34 1 23:20.0 7:32/M
48 David Claps Oakdale NY 41 47 M 2/12:45-49 1 23:23.2 7:33/M
49 Bryan Mangam Bohemia NY 138 53 M 3/16:50-54 1 23:27.2 7:34/M
50 Christina Bacchus Sayville NY 6 31 F 2/20:30-34 1 23:33.0 7:36/M
51 Lisa Bonanni Selden NY 297 32 F 3/20:30-34 1 23:37.0 7:37/M
52 Michael Greco Sayville NY 102 37 M 3/10:35-39 1 23:38.1 7:37/M
53 Kevin Corcoran West Sayville NY 48 51 M 4/16:50-54 1 23:41.3 7:38/M
54 Michael Bauer Holtsville NY 11 36 M 4/10:35-39 1 23:43.6 7:39/M
55 Mike Vulpis Islip Terrace NY 286 51 M 5/16:50-54 1 23:45.9 7:40/M
56 Carl Johanson Sayville NY 116 31 M 3/4:30-34 1 23:50.9 7:42/M
57 Stephen Probst Stony Brook NY 199 44 M 8/19:40-44 1 23:53.3 7:42/M
58 Dennis Michel Sayville NY 161 72 M 1/7:70-74 1 24:03.2 7:46/M
59 Kim Polito Sayville NY 197 43 F 2:Masters 1 24:20.3 7:51/M
60 Sean Bonney Sayville NY 330 27 M 2/4:25-29 1 24:24.6 7:52/M
61 Vito Giambanco Holbrook NY 95 17 M 4/6:15-19 1 24:25.2 7:53/M
62 Dale Malone Holtsville NY 136 55 M 5/15:55-59 1 24:25.8 7:53/M
63 Kristen Sedacca Smithtown NY 230 32 F 4/20:30-34 1 24:26.2 7:53/M
64 Martin Czuba Smithtown NY 54 41 M 9/19:40-44 1 24:38.6 7:57/M
65 Tara Dungate Bayport NY 74 33 F 5/20:30-34 1 24:45.0 7:59/M
66 Michelle Scongerella Sayville NY 285 41 F 3:Masters 1 24:45.6 7:59/M
67 Andrea Re Patchogue NY 204 31 F 6/20:30-34 1 24:47.2 8:00/M
68 Kiersten Bartolotta Sayville NY 10 49 F 1/24:45-49 1 24:51.1 8:01/M
69 Mike Wisniewski North Babylon NY 272 38 M 5/10:35-39 1 24:56.5 8:03/M
70 Kimberly Marra Sayville NY 313 24 F 1/3:20-24 1 25:01.0 8:04/M
71 Katherine Robertson Bayport NY 211 38 F 4/23:35-39 1 25:02.7 8:05/M
72 Gary Hanson Rocky Point NY 108 57 M 6/15:55-59 1 25:06.7 8:06/M
73 Erick Rosales Blue Point NY 284 48 M 3/12:45-49 1 25:07.0 8:06/M
74 Kayleigh Mullaney Sayville NY 169 22 F 2/3:20-24 1 25:07.3 8:06/M
75 Louis Lafleur Holbrook NY 126 63 M 2/11:60-64 1 25:08.3 8:07/M
76 Jeffrey Votteler Manorville NY 249 47 M 4/12:45-49 1 25:08.9 8:07/M
77 Alexandru Brinzila Brooklyn NY 24 29 M 3/4:25-29 1 25:17.0 8:09/M
78 Emily Eich Sayville NY 76 43 F 1/12:40-44 1 25:20.1 8:10/M
79 Christine Marra Oakdale NY 140 49 F 2/24:45-49 1 25:23.5 8:11/M
80 John Genova Holbrook NY 93 35 M 6/10:35-39 1 25:25.2 8:12/M
81 Jessica Wilkow Sayville NY 269 34 F 7/20:30-34 1 25:27.1 8:13/M
82 Allen Kaminsky Oakdale NY 118 66 M 1/2:65-69 1 25:35.9 8:15/M
83 Nancy Anderson N/a NY 309 50 F 1/15:50-54 1 25:36.8 8:16/M
84 Joseph Lazzano Ridge NY 127 73 M 2/7:70-74 1 25:38.4 8:16/M
85 Francois Kanne Bayport NY 119 44 M 10/19:40-44 1 25:41.0 8:17/M
86 Skylar Anderson N/a NY 308 13 F 3/5:11-14 1 25:43.3 8:18/M
87 Renee Newman Sayville NY 298 53 F 2/15:50-54 1 25:57.4 8:22/M
88 Scott MacDonell Sayville NY 133 63 M 3/11:60-64 1 25:58.2 8:23/M
89 Laura Pfaff Sayville NY 194 40 F 2/12:40-44 1 26:01.6 8:24/M
90 Colleen Cunningham Sayville NY 53 29 F 3/9:25-29 1 26:05.8 8:25/M
91 Evi Scapellati Sayville NY 227 51 F 3/15:50-54 1 26:11.6 8:27/M
92 Jim Skopek Sayville NY 301 61 M 4/11:60-64 1 26:18.8 8:29/M
93 Luke Boffy Ridge NY 20 15 M 5/6:15-19 1 26:20.0 8:30/M
94 Neal Manfredi Farmingville NY 137 58 M 7/15:55-59 1 26:24.2 8:31/M
95 Catherine Nomikos West Babylon NY 178 35 F 5/23:35-39 1 26:24.6 8:31/M
96 Melanie Sweeney Patchogue NY 315 37 F 6/23:35-39 1 26:24.9 8:31/M
97 Dave Hepding Sayville NY 111 71 M 3/7:70-74 1 26:29.3 8:33/M
98 Nina Moran Port Jefferson NY 165 42 F 3/12:40-44 1 26:30.3 8:33/M
99 Eric Gustafson Islip NY 320 61 M 5/11:60-64 1 26:35.0 8:35/M
100 Daniel Cogliano Sayville NY 47 41 M 11/19:40-44 1 26:43.8 8:37/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
101 Federico Campbell Brightwaters NY 34 40 M 12/19:40-44 1 26:51.4 8:40/M
102 Helen Farinella Sayville NY 79 53 F 4/15:50-54 1 26:51.6 8:40/M
103 Sebastian Scrio Sayville NY 319 54 M 6/16:50-54 1 26:52.1 8:40/M
104 Ralph Haberman Sayville NY 307 70 M 4/7:70-74 1 27:19.5 8:49/M
105 Kevin Myer Sayville NY 173 38 M 7/10:35-39 1 27:25.4 8:51/M
106 Marianne Russ Sayville NY 221 60 F 1/6:60-64 1 27:29.3 8:52/M
107 Tom Shavlin Shirley NY 322 25 M 4/4:25-29 1 27:32.4 8:53/M
108 Regina Burkel Sayville NY 28 48 F 3/24:45-49 1 27:38.3 8:55/M
109 Dan Salatto Port Jefferson NY 225 24 M 1/1:20-24 1 27:40.0 8:55/M
110 Lauren Boyle Port Jefferson NY 23 28 F 4/9:25-29 1 27:40.0 8:56/M
111 Holly Iuliucci Blue Point NY 115 37 F 7/23:35-39 1 27:43.7 8:57/M
112 Erin Hansen Sayville NY 107 36 F 8/23:35-39 1 27:46.9 8:58/M
113 Jae-Sook Park East Setauket NY 190 45 F 4/24:45-49 1 27:55.3 9:00/M
114 Dawn Roehrig Patchogue NY 217 49 F 5/24:45-49 1 28:07.8 9:04/M
115 Szilvia Vass Lindenhurst NY 247 42 F 4/12:40-44 1 28:13.0 9:06/M
116 Kelly Rini Brightwaters NY 312 51 F 5/15:50-54 1 28:18.4 9:08/M
117 Colleen Rawlings Gustauus AK 306 47 F 6/24:45-49 1 28:22.1 9:09/M
118 Joseph Golio Sayville NY 97 51 M 7/16:50-54 1 28:25.1 9:10/M
119 Robert Marshall Massapequa NY 141 50 M 8/16:50-54 1 28:28.9 9:11/M
120 Anna Burrowes Medford NY 30 32 F 8/20:30-34 1 28:34.0 9:13/M
121 Gloria Withus Brentwood NY 273 69 F 1/1:65-69 1 28:35.2 9:13/M
122 Gabriel Hickey Bethpage NY 300 71 M 5/7:70-74 1 28:38.8 9:14/M
123 Sean Ramsaywak Sayville NY 200 45 M 5/12:45-49 1 28:57.0 9:20/M
124 Gary Nappo Sayville NY 175 56 M 8/15:55-59 1 29:02.9 9:22/M
125 Elizabeth Dachel Nesconset NY 56 48 F 7/24:45-49 1 29:07.5 9:24/M
126 Michael Lofaro Sr West Sayville NY 131 52 M 9/16:50-54 1 29:11.6 9:25/M
127 Nicole Pignataro Bayport NY 196 41 F 5/12:40-44 1 29:17.8 9:27/M
128 Gina Dragotta Sayville NY 72 37 F 9/23:35-39 1 29:19.4 9:28/M
129 Raymond Kleppan Sayville NY 123 56 M 9/15:55-59 1 29:19.5 9:28/M
130 Danielle Bacile Holbrook NY 7 28 F 5/9:25-29 1 29:31.5 9:31/M
131 John F Caraccio Patchogue NY 35 52 M 10/16:50-54 1 29:32.8 9:32/M
132 April Bodre Sayville NY 19 38 F 10/23:35-39 1 29:36.7 9:33/M
133 Tyler Ferrante Sayville NY 83 7 M 1/4: 0-10 1 29:37.8 9:33/M
134 Jim Seery Bayport NY 231 76 M 1/3:75-79 1 29:40.3 9:34/M
135 Don Marra Sayville NY 292 54 M 11/16:50-54 1 29:45.6 9:36/M
136 Lauren Burns Sayville NY 29 31 F 9/20:30-34 1 29:49.2 9:37/M
137 Faith Haller Holbrook NY 323 23 F 3/3:20-24 1 29:50.1 9:37/M
138 Ryan Walker Sayville NY 253 10 M 2/4: 0-10 1 29:51.6 9:38/M
139 Robert Rate Selden NY 201 54 M 12/16:50-54 1 29:51.7 9:38/M
140 Maura Turner Huntington Station NY 246 50 F 6/15:50-54 1 29:53.7 9:39/M
141 Amanda White Selden NY 268 34 F 10/20:30-34 1 30:03.5 9:42/M
142 Nell Donlon Ridge NY 69 44 F 6/12:40-44 1 30:14.9 9:45/M
143 Chris Treglia East Islip NY 335 37 M 8/10:35-39 1 30:17.7 9:46/M
144 Laura D'Esposito Yaphank NY 55 45 F 8/24:45-49 1 30:21.8 9:48/M
145 Robert Gadue Huntington NY 88 64 M 6/11:60-64 1 30:25.9 9:49/M
146 Tim Ayrovainen Sayville NY 5 53 M 13/16:50-54 1 30:26.5 9:49/M
147 Barbara Maieli Sayville NY 135 37 F 11/23:35-39 1 30:28.7 9:50/M
148 Kristin McNamara Smithtown NY 155 44 F 7/12:40-44 1 30:30.8 9:51/M
149 Jack D'Andrea Sayville NY 295 13 M 6/7:11-14 1 30:30.9 9:51/M
150 Kim Wolf Hauppauge NY 274 47 F 9/24:45-49 1 30:31.5 9:51/M
151 Abby Gonzalez Dix Hills NY 98 71 F 1/3:70-74 1 30:36.0 9:52/M
152 Courtney Corcoran West Sayville NY 294 13 F 4/5:11-14 1 30:36.8 9:53/M
153 Carolyn Richardson Greenlawn NY 208 39 F 12/23:35-39 1 30:42.9 9:55/M
154 Elizabeth Bernfeld Melville NY 14 29 F 6/9:25-29 1 30:49.9 9:57/M
155 Christy Weiler Medford NY 263 38 F 13/23:35-39 1 30:50.9 9:57/M
156 Mallory Pagels Medford NY 189 34 F 11/20:30-34 1 31:09.3 10:03/M
157 Leighann Degroot Holbrook NY 58 36 F 14/23:35-39 1 31:22.0 10:07/M
158 Charlie Ruvola Ronkonkoma NY 222 47 M 6/12:45-49 1 31:25.9 10:08/M
159 Joe Gallo Sayville NY 89 56 M 10/15:55-59 1 31:28.9 10:09/M
160 Aidan Weiler Medford NY 262 16 M 6/6:15-19 1 31:31.3 10:10/M
161 Kevin Carpenter Sayville NY 37 48 M 7/12:45-49 1 31:47.5 10:15/M
162 Rylie Mullaney Sayville NY 170 15 F 2/4:15-19 1 31:57.6 10:19/M
163 Lisa Walker Sayville NY 251 49 F 10/24:45-49 1 31:57.7 10:19/M
164 Dana Brun Stony Brook NY 26 47 F 11/24:45-49 1 31:59.2 10:19/M
165 Steven Hunter Sayville NY 113 63 M 7/11:60-64 1 32:05.1 10:21/M
166 Jennifer Meittinis Sayvile NY 157 39 F 15/23:35-39 1 32:25.3 10:28/M
167 Izzy Smith Sayville NY 237 15 F 3/4:15-19 1 32:25.7 10:28/M
168 Christine Neuberger Bayport NY 176 30 F 12/20:30-34 1 32:27.2 10:28/M
169 Helma Clavin Lake Ronkonkoma NY 43 76 F 1/1:75-79 1 32:30.1 10:29/M
170 Noelle Lewandowski Bayport NY 128 33 F 13/20:30-34 1 32:31.7 10:30/M
171 Jacquelyne Prelusky Babylon NY 289 32 F 14/20:30-34 1 32:38.7 10:32/M
172 Jorge Moran Bay Shore NY 164 72 M 6/7:70-74 1 32:51.7 10:36/M
173 Nicole Chiaino Holbrook NY 40 48 F 12/24:45-49 1 32:52.5 10:36/M
174 John Messina Sayville NY 159 61 M 8/11:60-64 1 32:52.5 10:36/M
175 Louise Sassone Saint James NY 226 55 F 1/8:55-59 1 33:00.7 10:39/M
176 Eleanor Nix Patchogue NY 177 50 F 7/15:50-54 1 33:02.8 10:40/M
177 George Hubbard Saint Augustine FL 281 78 M 2/3:75-79 1 33:06.7 10:41/M
178 Giancarlo Baranta Bayport NY 8 41 M 13/19:40-44 1 33:09.9 10:42/M
179 Amanda Schmidt Islip Terrace NY 228 29 F 7/9:25-29 1 33:12.9 10:43/M
180 Thomas Pontano Sayville NY 329 39 M 9/10:35-39 1 33:20.2 10:45/M
181 Jack Hanley Babylon NY 106 83 M 1/4:80-84 1 33:28.6 10:48/M
182 Nora McElroy Sayville NY 149 38 F 16/23:35-39 1 33:34.3 10:50/M
183 Denise Ayrovainen Sayville NY 4 47 F 13/24:45-49 1 33:38.9 10:51/M
184 Amanda Berg Holtsville NY 13 33 F 15/20:30-34 1 33:47.9 10:54/M
185 Michael McElroy Commack NY 148 42 M 14/19:40-44 1 33:48.5 10:54/M
186 Al Ayoub Sayville NY 3 42 M 15/19:40-44 1 33:49.2 10:55/M
187 Jordana Dipalermo Mt. Sinai NY 66 11 F 5/5:11-14 1 33:57.5 10:57/M
188 Jennifer Licata-Gritz Shirley NY 129 48 F 14/24:45-49 1 33:58.1 10:57/M
189 Kimberly Crispin Patchogue NY 51 32 F 16/20:30-34 1 33:58.8 10:58/M
190 Allison Ferrante Sayville NY 82 36 F 17/23:35-39 1 34:08.4 11:01/M
191 Michael Cleary Smithtown NY 45 53 M 14/16:50-54 1 34:09.2 11:01/M
192 Irene Robinson West Islip NY 213 73 F 2/3:70-74 1 34:15.7 11:03/M
193 Jennifer Cerollo Shirley NY 333 40 F 8/12:40-44 1 34:27.1 11:07/M
194 Thomas Murray Bayport NY 172 32 M 4/4:30-34 1 34:33.2 11:09/M
195 Lindsay Walker Sayville NY 250 16 F 4/4:15-19 1 34:35.0 11:09/M
196 Elysa Wengert Holbrook NY 266 52 F 8/15:50-54 1 34:41.7 11:12/M
197 Jessica Pignataro Bayport NY 195 41 F 9/12:40-44 1 34:55.3 11:16/M
198 James Dowd Medford NY 71 60 M 9/11:60-64 1 35:05.4 11:19/M
199 Joanne Strauss Sayville NY 239 45 F 15/24:45-49 1 35:20.6 11:24/M
200 Ellen Verspoor Sayville NY 248 56 F 2/8:55-59 1 35:22.8 11:25/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
201 Jessica Sliwak Babylon NY 236 42 F 10/12:40-44 1 35:27.5 11:26/M
202 Shara Szollosi Holbrook NY 242 43 F 11/12:40-44 1 35:49.8 11:34/M
203 Bob Williams Smithtown NY 270 67 M 2/2:65-69 1 35:57.3 11:36/M
204 Christine Weber Sayville NY 261 48 F 16/24:45-49 1 35:58.3 11:36/M
205 Mary Whelan-Levine Bayport NY 267 62 F 2/6:60-64 1 35:58.5 11:36/M
206 Brenda Flores West Sayville NY 86 41 F 12/12:40-44 1 36:23.6 11:44/M
207 Larry Dillingham Holbrook NY 63 47 M 8/12:45-49 1 36:23.9 11:45/M
208 Jerry Orlando Sayville NY 303 43 M 16/19:40-44 1 36:30.2 11:47/M
209 Matthew Moroney Medford NY 282 45 M 9/12:45-49 1 36:35.7 11:48/M
210 Pat Delaney Bay Shore NY 59 80 F 1/1:80-84 1 36:37.4 11:49/M
211 Cheryl Hayes Stony Brook NY 110 55 F 3/8:55-59 1 36:48.6 11:52/M
212 John Genova West Islip NY 94 63 M 10/11:60-64 1 36:54.6 11:54/M
213 Rosemary Camilleri Sayville NY 33 64 F 3/6:60-64 1 36:55.5 11:55/M
214 Susan Marra Sayville NY 293 55 F 4/8:55-59 1 37:07.1 11:58/M
215 Ava Russo N/a N/A 331 9 F 1/1: 0-10 1 37:17.5 12:02/M
216 Alicia Cobb Bayport NY 46 49 F 17/24:45-49 1 37:17.5 12:02/M
217 Bill Lofmark Ronkonkoma NY 296 61 M 11/11:60-64 1 37:20.8 12:03/M
218 Rosanna Ciavarella Centereach NY 305 54 F 9/15:50-54 1 37:27.6 12:05/M
219 Kerry Cleary Smithtown NY 44 47 F 18/24:45-49 1 37:39.4 12:09/M
220 Erin Messina Sayville NY 158 54 F 10/15:50-54 1 37:49.2 12:12/M
221 Michelle Mosca Manorville NY 168 50 F 11/15:50-54 1 37:54.2 12:14/M
222 Donna Figalora Holtsville NY 85 58 F 5/8:55-59 1 37:57.5 12:15/M
223 Tara Belmonte Sayville NY 280 34 F 17/20:30-34 1 38:24.1 12:23/M
224 Jonathan Belmonte Sayville NY 279 35 M 10/10:35-39 1 38:24.7 12:23/M
225 Christian Dipalermo Mt. Sinai NY 64 52 M 15/16:50-54 1 38:32.5 12:26/M
226 George Meindl Sayville NY 156 55 M 11/15:55-59 1 38:41.1 12:29/M
227 Kristina Hershberger Medford NY 112 39 F 18/23:35-39 1 38:51.1 12:32/M
228 Milton Rico West Sayville NY 210 57 M 12/15:55-59 1 39:09.3 12:38/M
229 Michele Padilla Islip NY 188 50 F 12/15:50-54 1 39:15.9 12:40/M
230 Steve Tucks Stonybrook NY 327 82 M 2/4:80-84 1 39:25.5 12:43/M
231 Debra Kerr Bellport NY 122 51 F 13/15:50-54 1 39:31.9 12:45/M
232 Alise Franz Medford NY 87 36 F 19/23:35-39 1 39:54.7 12:53/M
233 Michelle Cagnetto Ronkonkoma NY 32 47 F 19/24:45-49 1 40:20.2 13:01/M
234 Todd Jones Sayville NY 117 40 M 17/19:40-44 1 40:23.2 13:02/M
235 Alexa Rudolph Sound Beach NY 220 25 F 8/9:25-29 1 40:29.8 13:04/M
236 Rob Ciavarella Centereach NY 304 56 M 13/15:55-59 1 40:36.1 13:06/M
237 Shannon Myers Oakdale NY 174 35 F 20/23:35-39 1 40:42.0 13:08/M
238 Walter Reutinger N/a N/A 311 0 M 3/4: 0-10 1 41:28.4 13:23/M
239 Joanne Martin Blue Point NY 143 60 F 4/6:60-64 1 41:37.7 13:26/M
240 Clare Cunniffe Bayport NY 52 60 F 5/6:60-64 1 41:47.9 13:29/M
241 Idris Reimov Ronkonkoma NY 205 10 M 4/4: 0-10 1 42:25.4 13:41/M
242 Alissa Morris Ronkonkoma NY 166 45 F 20/24:45-49 1 42:25.6 13:41/M
243 Cathy Genova West Islip NY 91 62 F 6/6:60-64 1 42:35.5 13:44/M
244 Robert Selikrk Sayville NY 232 44 M 18/19:40-44 1 42:49.4 13:49/M
245 Leah Koch Debiase Lake Grove NY 124 46 F 21/24:45-49 1 42:54.1 13:50/M
246 Alison Prelusky Lindenhurst NY 290 38 F 21/23:35-39 1 43:03.0 13:53/M
247 Catherine Dennehy Sayville NY 60 30 F 18/20:30-34 1 43:08.4 13:55/M
248 Amanda Strong Patchogue NY 240 35 F 22/23:35-39 1 43:21.3 13:59/M
249 Cindy Ward Centereach NY 256 57 F 6/8:55-59 1 43:25.6 14:01/M
250 Theresa Martorano Ronkonkoma NY 144 51 F 14/15:50-54 1 43:39.9 14:05/M
251 Anne Sachs Lake Grove NY 224 31 F 19/20:30-34 1 44:14.6 14:16/M
252 Rebecca Abrsms Oakdale NY 1 38 F 23/23:35-39 1 44:38.4 14:24/M
253 Michael Kennedy Brentwood NY 121 46 M 10/12:45-49 1 45:35.7 14:42/M
254 Joseph Loughren Sayville NY 132 48 M 11/12:45-49 1 45:38.2 14:43/M
255 James McGrath Medford NY 150 82 M 3/4:80-84 1 45:54.2 14:48/M
256 John Ryan Ronkonkoma NY 223 54 M 16/16:50-54 1 46:08.3 14:53/M
257 Dianne Dunn Sayville NY 310 49 F 22/24:45-49 1 47:18.3 15:16/M
258 Nicole Hall West Sayville NY 105 46 F 23/24:45-49 1 47:18.7 15:16/M
259 Frank Martin W. Bayshore NY 142 84 M 4/4:80-84 1 48:49.2 15:45/M
260 Richard Gross Sayville NY 103 58 M 14/15:55-59 1 49:16.7 15:54/M
261 Brian Olsen Bohemiabohemia NY 182 41 M 19/19:40-44 1 49:17.1 15:54/M
262 Emily Roddin Centereach NY 216 32 F 20/20:30-34 1 49:32.9 15:59/M
263 Jean Rico West Sayville NY 209 55 F 7/8:55-59 1 49:37.0 16:00/M
264 Joseph Beck Holbrook NY 12 57 M 15/15:55-59 1 49:43.3 16:02/M
265 Julie Schnurman West Sayville NY 229 58 F 8/8:55-59 1 50:13.3 16:12/M
266 Carol Clare Sayville NY 42 54 F 15/15:50-54 1 51:59.1 16:46/M
267 Marissa Fielstein Northport NY 84 29 F 9/9:25-29 1 52:24.6 16:54/M
268 Jules Winkler Medford NY 271 87 M 1/1:85-97 1 52:48.9 17:02/M
269 Curt Robinson West Islip NY 212 77 M 3/3:75-79 1 52:51.2 17:03/M
270 Pamela Ward Islip NY 257 70 F 3/3:70-74 1 52:57.3 17:05/M
271 Robert Ward Islip NY 258 49 M 12/12:45-49 1 52:57.7 17:05/M
272 John Ray Miller Place NY 203 70 M 7/7:70-74 1 56:53.0 18:21/M
273 Veronica Orrego Oceanside NY 185 45 F 24/24:45-49 1 1:03:17.0 20:25/M
274 Steffano Orrego Oceanside NY 184 13 M 7/7:11-14 1 1:03:55.8 20:37/M