Belmont Blue Ribbon 5k 2019

age group

June 02, 2019


Results provided by Just Finish Systems Inc., Course measurements by Race Director


Men: Top Finishers 0-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-84
Women: Top Finishers 0-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-84

Top

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Alison Briggs                     Commack  NY           223   21        7        20:30.0      6:37/M
       2    Valerie Rogel                     Huntington  NY        154   16        8        20:43.7      6:41/M
       3    Michiko Clarke                    Westbury  NY           35   38       10        21:00.7      6:46/M
Top

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joe Mansour                       Whitestone  NY        109   32        1        19:21.4      6:15/M
       2    Winston Mei                       Bayside  NY           204   48        2        19:45.4      6:22/M
       3    Matt Connors                      Brightwaters  NY       40   44        3        19:50.0      6:24/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Karen Harte                       West Islip  NY         89   44       25        23:14.9      7:30/M
       2    Yuzuko Degrottole                 Whitestone  NY         56   40       40        24:52.6      8:01/M
       3    Elaine Ang                        Oakland Gardens  NY   203   51       48        26:08.4      8:26/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tommy Pereira                     Levittown  NY         143   48        5        20:05.8      6:29/M
       2    Alan Baisch                       Deer Park  NY          15   57        6        20:26.2      6:35/M
       3    Jay Senzatimore                   Merrick  NY           163   46       13        21:22.3      6:54/M
Top

Female 14 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ava Alperin                       Floral Park  NY         3   11      104        30:29.3      9:50/M
       2    Adelaide Ambort                   Merrick  NY            10    0      192        49:40.3     16:01/M
Top

Male 14 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Connor Ronan                      Floral Park  NY       207   13       18        22:48.2      7:21/M
       2    Alex Addison                      Floral Park  NY       214   13       61        27:08.5      8:45/M
       3    Jason Alperin                     Floral Park  NY         4   13       97        30:08.6      9:43/M
       4    Josh Zhong                        Flushing  NY          193   10       98        30:10.3      9:44/M
Top

Female 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kellie Courtney                   Floral Park  NY        50   19       21        22:54.6      7:23/M
       2    Rose Harnett                      Floral Park  NY       212   17       60        27:06.7      8:45/M
       3    Celia Walden                      Centerport  NY        178   18      112        32:07.8     10:22/M
       4    Katie Bella Lei                   Oakland Gardens  NY   102   15      131        34:37.3     11:10/M
       5    Rachel McCallin                   Port Washington  NY   116   16      172        43:08.5     13:55/M
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Harry Schlechter                  Floral Park  NY       210   17       11        21:05.2      6:48/M
       2    Aneal Mahabir                     South Ozone Park  N   107   18       28        23:30.6      7:35/M
       3    Ryan Weydig                       West Islip  NY        181   16       46        25:42.5      8:17/M
       4    Robert McCallin                   Port Washington  NY   118   15      169        43:08.3     13:55/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jorie Gorski                      Lynbrook  NY           82   24       63        27:11.8      8:46/M
       2    Diana Leano                       Elmont  NY            100   23      149        38:36.4     12:27/M
       3    Rebecca McCallin                  Port Washington  NY   117   20      170        43:08.3     13:55/M
       4    Hayley Yackavage                  Merrick  NY           186   24      188        49:01.4     15:49/M
Top

Male 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Brandon Dial                      Valley Stream  NY      64   20       20        22:54.5      7:23/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Danielle Cornell                  East Islip  NY         43   25       15        21:51.0      7:03/M
       2    Kristen Meyer                     Massapequa  NY        132   29       67        27:29.2      8:52/M
       3    Gina Cacciuttolo                  Smithtown  NY          28   25       73        27:56.9      9:01/M
       4    Sabrina Corbett                   Fresh Meadows  NY      42   25       88        29:17.7      9:27/M
       5    Kaitlyn Gillespie                 Valley Stream  NY      78   29      120        32:23.0     10:27/M
       6    Connie Reilly                     Merrick  NY           149   27      193        49:53.7     16:05/M
       7    Sabrina Dibenedetto               Merrick  NY            65   26      195        52:03.1     16:47/M
       8    Erin Yackavage                    Merrick  NY           185   26      202        53:28.7     17:15/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jaspreet Cheema                   Corona  NY            199   27        9        20:46.1      6:42/M
       2    Kyle Connor                       Centereach  NY         39   25       12        21:07.4      6:49/M
       3    Tom Haddock                       Centereach  NY         88   29       16        22:17.5      7:11/M
       4    Ryan Martin                       Floral Park  NY       112   25       99        30:13.7      9:45/M
       5    Ryan Conboy                       West Islip  NY         38   27      201        53:28.6     17:15/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jane Lee                          Whitestone  NY        101   31       26        23:25.0      7:33/M
       2    Michelle Yuen                     Bayside  NY           189   34       27        23:29.3      7:35/M
       3    Annette Snyder                    Bethpage  NY          168   33       54        26:36.1      8:35/M
       4    Cristin Maldonado                 Richmond Hill  NY     108   33       87        29:08.8      9:24/M
       5    Kerianne Stein                    Massapequa  NY        171   32      115        32:14.8     10:24/M
       6    Debra Lembo                       Merrick  NY           103   32      116        32:16.4     10:25/M
       7    Kerel Campbell                    Hollis  NY             30   34      130        34:24.5     11:06/M
       8    Heather Fooden                    Bellerose  NY         205   32      143        37:13.7     12:00/M
       9    Joanne McCombs                    Franklin Square  NY   123   33      178        46:03.1     14:51/M
      10    Krystyna Baumgartner              Holbrook  NY          226   33      181        47:23.3     15:17/M
      11    Jenna Antz                        Franklin Square  NY    13   33      210        58:28.9     18:52/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joseph Cornell                    Bay Shore  NY          46   33        4        19:52.2      6:25/M
       2    Richard Giron                     Uniondale  NY         218   34       44        25:33.8      8:15/M
       3    Patrick Davis                     Floral Park  NY        55   30       49        26:19.8      8:29/M
       4    Steven Costanzo                   Syosset  NY            49   32       57        26:58.2      8:42/M
       5    Renato Compres                    Whitestone  NY         37   33       91        29:27.1      9:30/M
       6    Paul Santangelo                   Garden City  NY       224   31      127        34:04.7     10:59/M
       7    Dan Summers                       Merrick  NY           174   30      150        38:40.3     12:28/M
       8    Brian Bohl                        Copiague  NY           19   33      177        45:12.3     14:35/M
       9    Daniel Vreeland                   Garden City  NY       176   30      179        46:04.5     14:52/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rachel Fields                     Forest Hills  NY       70   35       59        27:06.2      8:45/M
       2    Christine Ross                    Farmingville  NY      156   35       68        27:31.7      8:53/M
       3    Sarah Hinchliffe                  Elmont  NY             92   35       71        27:53.5      9:00/M
       4    Veronica Ramaci                   Centereach  NY        146   39       83        29:02.1      9:22/M
       5    Sheetal Deo                       Bayside  NY           200   38      103        30:19.3      9:47/M
       6    Susan Demetropolis                Oyster Bay  NY        231   37      123        33:12.5     10:43/M
       7    Joanne Hendrickson                Cedarhurst  NY         90   35      148        38:24.1     12:23/M
       8    Emma Diana                        Glen Cove  NY         222   36      164        40:59.7     13:13/M
       9    Mary Kate McCaughey               Garden City  NY       121   37      173        43:41.3     14:05/M
      10    Elizabeth Compagnoni-Ambort       Merrick  NY            36   35      191        49:35.7     16:00/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Greg Waxman                       Malverne  NY          179   36       22        22:58.2      7:25/M
       2    David Drebsky                     Plainview  NY         232   38       43        25:27.9      8:13/M
       3    Evan Parness                      Roslyn Heights  NY    217   38       55        26:46.8      8:38/M
       4    Mike Wisniewski                   North Babylon  NY     182   38       56        26:52.7      8:40/M
       5    David Bloom                       Roslyn Heights  NY     18   38       82        28:58.8      9:21/M
       6    Brian Schriefer                   Floral Park  NY       159   39       90        29:25.4      9:29/M
       7    Brian Craine                      Mineola  NY            51   39       96        30:05.0      9:42/M
       8    Najja Thompson                    Queens Village  NY      9   35      110        31:54.7     10:17/M
       9    Kevin Muller                      Plainview  NY         138   36      135        35:10.1     11:21/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Devon Cornell                     Bayshore  NY           44   40       80        28:43.8      9:16/M
       2    Clare Byrnes                      Floral Park  NY        27   43       84        29:05.0      9:23/M
       3    Jennifer Mesnick                  Floral Park  NY       130   43      102        30:16.6      9:46/M
       4    Kellie Decker                     Saratoga Springs  N   196   44      122        32:58.8     10:38/M
       5    Chialin Wu                        Flushing  NY          183   40      126        34:02.5     10:59/M
       6    Yessenia Almeida                  Baldwin  NY             2   40      161        40:17.7     13:00/M
       7    Christine Simone                  Bethpage  NY          166   42      162        40:30.5     13:04/M
       8    Dawn McCarthy                     Rockaway Park  NY     119   44      176        44:46.8     14:26/M
       9    Christina Daly                    Bellmore  NY           54   43      199        53:20.4     17:12/M
      10    Megan Austin                      Franklin Square  NY    14   40      203        53:31.5     17:16/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    David Robinson                    Smithtown  NY         151   44       32        24:02.7      7:45/M
       2    Declan Reidy                      Malverne  NY          148   43       50        26:26.7      8:32/M
       3    Steve Frankle                     Bethpage  NY           73   43       72        27:54.9      9:00/M
       4    Sanmeet Deo                       Bayside  NY           201   41       75        28:14.8      9:06/M
       5    Russell Mesnick                   Floral Park  NY       131   43      105        31:02.3     10:01/M
       6    Paul Napoli                       Brooklyn  NY          139   40      142        37:01.1     11:56/M
       7    Joseph Panico                     West Babylon  NY      142   41      196        52:20.7     16:53/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Erica Summer                      Floral Park  NY       173   48       76        28:21.0      9:09/M
       2    Ilene Amorosino                   Copiague  NY           11   49      117        32:17.2     10:25/M
       3    Christine McLoughlin              Floral Park  NY       127   45      133        35:08.4     11:20/M
       4    Robyn Alperin                     Floral Park  NY         6   46      134        35:08.6     11:20/M
       5    Karen Shalvey                     Floral Park  NY       164   46      145        37:26.3     12:05/M
       6    Leah Koch Debiase                 Lake Grove  NY         97   46      153        38:47.6     12:31/M
       7    Melissa Altschuler                Freeport  NY            7   46      167        41:59.2     13:33/M
       8    Kimberly Schutte                  Huntington  NY        161   46      185        48:53.6     15:46/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hector Jaramillo                  Baldwin  NY           227   48       17        22:39.6      7:18/M
       2    Najib Majaj                       New York  NY          197   45       31        23:59.3      7:44/M
       3    Martin Alperin                    Floral Park  NY         5   47       33        24:09.1      7:47/M
       4    Chris Casano                      Garden City  NY       220   46       35        24:13.8      7:49/M
       5    Bryan Campbell                    Floral Park  NY        29   49       39        24:41.5      7:58/M
       6    Joseph McLoughlin                 Levittown  NY         129   47       65        27:17.8      8:48/M
       7    John Schweighardt                 Edison  NJ            198   46       85        29:07.4      9:24/M
       8    Kevin ` Lynch                     East Islip  NY        221   46      101        30:16.6      9:46/M
       9    Michael Ronan                     Floral Park  NY       208   45      129        34:20.3     11:05/M
      10    Robert Kopetic                    Glen Head  NY          99   48      136        35:23.9     11:25/M
      11    Justin McCarthy                   Rockaway Park  NY     120   45      158        39:18.6     12:41/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Anne Broderick                    Hicksville  NY         22   53       86        29:08.3      9:24/M
       2    Erin McIntyre                     Massapequa  NY        125   52      152        38:46.6     12:30/M
       3    Sunday Humphrey                   New York  NY           93   52      180        46:32.1     15:01/M
       4    Ann Yackavage                     Merrick  NY           184   51      187        49:01.4     15:49/M
       5    Shannon Fuhrer                    Elmont  NY             76   50      200        53:21.0     17:13/M
       6    Kathleen McClernon                Seaford  NY           122   53      204        54:52.6     17:42/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Eugene Bonapace                   Astoria  NY            20   52       14        21:36.8      6:58/M
       2    Efrain Saune                      Hicksville  NY        158   50       34        24:10.9      7:48/M
       3    James Weydig                      West Islip  NY        180   53       37        24:24.4      7:52/M
       4    Louis Clark                       Forest Hills  NY       33   50       38        24:38.7      7:57/M
       5    Ben Walden                        Centerport  NY        177   51       41        25:21.5      8:11/M
       6    Luis Sanchez                      Uniondale  NY         157   50       42        25:21.5      8:11/M
       7    Mike Vulpis                       Islip Terrace  NY     206   51       47        26:03.9      8:24/M
       8    Kenneth Schlechter                Floral Park  NY       211   53       51        26:30.5      8:33/M
       9    Don Harnett                       Floral Park  NY       213   53       52        26:31.7      8:33/M
      10    Martin Cunningham                 Springfield  MA        53   53       64        27:12.6      8:46/M
      11    Steven Friedland                  Great Neck  NY         75   54       74        28:07.8      9:04/M
      12    Michael Broderick                 Hicksville  NY         23   54       79        28:35.0      9:13/M
      13    Bill Rogel                        Huntington  NY        153   50      106        31:06.7     10:02/M
      14    Lawrence Allie                    Jersey City  NJ         1   54      118        32:21.7     10:26/M
      15    Thomas McGillicuddy               Glen Head  NY         124   53      137        35:24.6     11:25/M
      16    Todd Rosen                        Glen Oaks  NY         155   52      155        38:55.3     12:33/M
      17    James Amorosino                   Copiague  NY           12   52      166        41:37.0     13:25/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ellen Greenspan                   Mill Neck  NY          83   58       53        26:35.3      8:35/M
       2    Veronica Morabito Weeks           Brightwaters  NY      135   59       81        28:47.0      9:17/M
       3    Sue Fitzpatrick                   Dix Hills  NY          72   59      107        31:16.2     10:05/M
       4    Rita Fricione                     New Hyde Park  NY      74   58      138        35:29.9     11:27/M
       5    Manal Soliman                     Oakdale  NY           169   58      154        38:53.1     12:33/M
       6    Alice Descalso                    Farmingville  NY       61   56      205        55:23.7     17:52/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Michael Nolan                     Sayville  NY          230   56       19        22:52.7      7:23/M
       2    Ian Douglas                       Valley Stream  NY      66   59       23        23:05.0      7:27/M
       3    Frank Borgi                       North Massapequa  N    21   56       30        23:52.3      7:42/M
       4    Pastor Ramirez                    Bay Shore  NY         147   59       36        24:17.6      7:50/M
       5    Jim Clarke                        Westbury  NY           34   56       58        26:58.2      8:42/M
       6    Gary Freitag                      Ronkonkoma  NY        219   55       62        27:10.5      8:46/M
       7    Robert Corbett                    Woodbury  NY           41   57       66        27:19.5      8:49/M
       8    Steven Fischbach                  Lake Ronkonkoma  NY    71   55       69        27:38.9      8:55/M
       9    Donald Cornell                    East Islip  NY         45   57       70        27:45.5      8:57/M
      10    Kenneth Peskin                    Brooklyn  NY          144   57       77        28:21.8      9:09/M
      11    Robert McIntyre                   Massapequa  NY        126   59       92        29:31.0      9:31/M
      12    John Stauber                      North Massapequa  N   170   58      100        30:14.6      9:45/M
      13    James Descalso Sr                 Farmingville  NY       63   58      108        31:45.2     10:15/M
      14    Robert Montgonery                 Hicksville  NY        215   59      159        39:32.5     12:45/M
      15    Michael Reilly                    Merrick  NY           150   57      160        39:54.6     12:52/M
      16    Howard Goldman                    East Northport  NY    225   57      168        42:45.2     13:47/M
      17    Paul Yackavage                    Merrick  NY           187   56      198        53:14.7     17:10/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Deirdre Bambrick-Oriani           Baldwin  NY            16   61       89        29:18.8      9:27/M
       2    Heidi Robles                      Queens Village  NY    152   63      128        34:14.8     11:03/M
       3    Sau Kwan Yuen                     Bayside  NY           190   62      139        35:46.7     11:32/M
       4    Cathy Cunningham                  Williston Park  NY     52   64      144        37:18.0     12:02/M
       5    Stacey Leo                        Massapequa Park  NY   104   60      156        38:55.4     12:33/M
       6    Deborah Gordon                    Malverne  NY           81   60      184        48:51.9     15:45/M
       7    Jo Ellen Elsener                  Deer Park  NY          68   61      197        52:21.1     16:53/M
       8    Karen Pickler                     Bay Shore  NY         202   63      208        57:00.6     18:23/M
       9    Jaye Anne Gregorio                Franklin Square  NY    84   62      209        58:27.7     18:51/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Horace Bush Jr                    Briarwood  NY          25   60       24        23:12.8      7:29/M
       2    John Corporon                     Stamford  CT           48   60       29        23:37.0      7:37/M
       3    Dane Sidi                         Plainview  NY         165   64       93        29:53.8      9:38/M
       4    Daniel Clements                   Floral Park  NY       229   61      109        31:46.7     10:15/M
       5    Philip Giordano                   Franklin Square  NY    79   63      113        32:08.5     10:22/M
       6    Louie Depinto                     Valley Stream  NY      59   62      114        32:13.8     10:24/M
       7    Laurence Campbell                 Merrick  NY            31   63      121        32:41.5     10:33/M
       8    Matthew Zieniewicz                Oceanport  NJ         228   60      125        33:43.1     10:53/M
       9    Andrew Garger                     Mineola  NY            77   60      132        34:49.3     11:14/M
      10    Tom Gregory                       Bay Shore  NY          85   63      141        36:31.1     11:47/M
      11    Eric Gelfand                      Roslyn  NY            216   62      151        38:42.4     12:29/M
      12    Tom Dunne                         Centereach  NY         67   62      163        40:40.2     13:07/M
      13    Brian Gordon                      Malverne  NY           80   64      165        41:10.0     13:17/M
      14    David McCallin                    Port Washington  NY   115   60      171        43:08.3     13:55/M
      15    John Zenkewich                    Valley Stream  NY     192   63      174        44:02.6     14:12/M
      16    Richard Barrios                   Bellmore  NY           17   60      182        47:33.3     15:20/M
      17    Bill Guichard                     Melville  NY           86   63      190        49:14.5     15:53/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rose Marie Descalso               Islip  NY              62   66      207        55:59.8     18:04/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jack Buck                         Westbury  NY           24   67      157        39:11.1     12:38/M
       2    Al Descalso                       Islip  NY              60   67      175        44:21.3     14:18/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Mareen Frisone                    New Hyde Park  NY     195   70      111        32:02.6     10:20/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    David Frisone                     New Hyde Park  NY     194   74       45        25:37.1      8:16/M
       2    Ken Della Rocca                   Oyster Bay  NY         57   71       78        28:22.1      9:09/M
       3    Glenn Morse                       Massapequa  NY        137   70       94        29:54.4      9:39/M
       4    Shawn Momtahen                    Bay Shore  NY         134   70       95        29:54.5      9:39/M
       5    Jorge Moran                       Bay Shore  NY         136   72      124        33:41.4     10:52/M
       6    Ben Milone                        Ozone Park  NY        133   70      140        35:52.4     11:34/M
       7    Mitchell Strong                   Fresh Meadows  NY     172   70      146        37:26.6     12:05/M
       8    Kam Cheung Yuen                   Bayside  NY           188   71      147        38:22.0     12:23/M
       9    William Hunter                    Valley Stream  NY     209   71      194        50:51.6     16:24/M
Top

Female 75 to 79

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joyce Schutte                     Huntington  NY        160   79      186        48:54.0     15:46/M
Top

Male 75 to 79

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lewis Thornton                    Medford  NY           175   76      119        32:22.8     10:26/M
Top

Female 80 to 84

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ginny Guichard                    Melville  NY           87   81      189        49:14.3     15:53/M
Top

Male 80 to 84

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Frank Martin                      West Bay Shore  NY    110   84      183        48:51.8     15:45/M
       2    Norman Hershkowitz                Massapequa Park  NY    91   80      206        55:37.3     17:56/M