Purple Ribbon Run 5k 2017

Overall Finish List

July 22, 2017


Course measured by Race Director: Results by Just Finish Systems Inc. Just Finish Systems Inc
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Christopher Langer                Glen Cove  NY         105    18   M       1 Top Fin             16:37.1      5:22/M
      2    Justin Sommer                     Massapequa  NY        194    21   M       2 Top Fin             17:00.9      5:29/M
      3    Michael Berger                    Bellmore  NY            8    28   M       3 Top Fin             17:06.2      5:31/M
      4    Christian Schiavone               Plainview  NY         175    16   M       1 15-19               18:34.4      5:59/M
      5    Jeff Steinberg                    Salisbury Estates     200    55   M       1 55-59               18:56.7      6:06/M
      6    Christopher Ward                  East Northport  NY    211    40   M       1 40-44               19:15.6      6:13/M
      7    Jason Ramirez                     Wantagh  NY           252    43   M       2 40-44               19:26.6      6:16/M
      8    Kelly Perno-Grosser               Seaford  NY           274    36   F       1 Top Fin             19:30.2      6:17/M
      9    Jacob Grabois                     Plainview  NY         223    18   M       2 15-19               19:56.9      6:26/M
     10    Chris Delmedico                   Commack  NY            45    51   M       1 50-54               20:00.9      6:27/M
     11    Bradley Rangell                   Woodbury  NY          151    50   M       2 50-54               20:15.4      6:32/M
     12    Annmarie Charno                   Seaford  NY            35    25   F       2 Top Fin             20:17.1      6:33/M
     13    Bill Schroeder                    Garden City  NY       235    56   M       2 55-59               20:24.6      6:35/M
     14    Una Broderick                     Wantagh  NY            20    50   F       3 Top Fin             20:30.5      6:37/M
     15    Bill Mazza                        West Gilgo Beach  N   122    55   M       3 55-59               20:58.5      6:46/M
     16    Eric Friedman                     Merrick  NY           276    51   M       3 50-54               21:09.1      6:49/M
     17    Jon Wallach                       Levittown  NY         209    61   M       1 60-64               21:13.6      6:51/M
     18    John Downing                      Point Lookout  NY     250    54   M       4 50-54               21:18.8      6:52/M
     19    Kenneth Rosello                   New Rochelle  NY      163    34   M       1 30-34               21:28.6      6:55/M
     20    Diego Perez                       Westbury  NY          314    30   M       2 30-34               21:31.9      6:56/M
     21    Casey Burbes                      New York  NY           26    27   F       1 25-29               21:33.2      6:57/M
     22    Rick Secor                        Ronkonkoma  NY        232    55   M       4 55-59               21:34.1      6:57/M
     23    Ed Thrane                         Shirley  NY           249    58   M       5 55-59               21:34.8      6:57/M
     24    Alexander Goodstein               North Bellmore  NY     74    20   M       1 20-24               21:39.3      6:59/M
     25    Michael Casale                    N Bellmore  NY        238    56   M       6 55-59               21:55.6      7:04/M
     26    Valerie Romero                    Holtsville  NY        161    18   F       1 15-19               21:59.4      7:05/M
     27    Robert King                       Central Islip  NY      99    57   M       7 55-59               22:21.1      7:13/M
     28    Sam Brooks                        Bethpage  NY           21    13   M       1  0-14               22:24.1      7:14/M
     29    Kc Brett                          Port Jefferson Stat   231    57   M       8 55-59               22:26.1      7:14/M
     30    Brett Ubaldi                      Pelham  NY            207    23   M       2 20-24               22:33.6      7:16/M
     31    Leo Rundle                        Lynbrook  NY          166    39   M       1 35-39               22:36.3      7:17/M
     32    Jim Sommer                        Massapequa  NY        193    52   M       5 50-54               22:52.6      7:23/M
     33    Nancy Tantone                     W Islip  NY           277    52   F       1 50-54               23:00.4      7:25/M
     34    Josh Nazarieh                     Melville  NY          131    35   M       2 35-39               23:02.9      7:26/M
     35    Joseph Maiorana                   Shirley  NY           114    47   M       1 45-49               23:11.4      7:29/M
     36    Kathy Dormer                      Williston Park  NY     50    47   F       1 45-49               23:27.8      7:34/M
     37    David Rockitter                   Wantagh  NY           228    54   M       6 50-54               23:33.5      7:36/M
     38    Paul Bonanni                      Selden  NY            230    56   M       9 55-59               23:44.5      7:39/M
     39    Alison Briggs                     Commack  NY           288    19   F       2 15-19               23:54.2      7:43/M
     40    Justyna Maleski                   Massapequa  NY        301    40   F       1 40-44               23:56.9      7:43/M
     41    Jacek Wiczynski                   Babylon  NY           306    37   M       3 35-39               24:12.4      7:48/M
     42    Angelo Lorusso                    Merrick  NY           111    23   M       3 20-24               24:14.1      7:49/M
     43    Kevin Barraza                     Westbury  NY            3    23   M       4 20-24               24:14.3      7:49/M
     44    Kenneth Tymecki Jr                Levittown  NY         206    33   M       3 30-34               24:18.6      7:50/M
     45    Laura Keuchler                    Smithtown  NY         304    32   F       1 30-34               24:19.9      7:51/M
     46    Richie Sabloski                   Bellmore  NY          167    42   M       3 40-44               24:20.6      7:51/M
     47    Catie Zientarski                  Bellmore  NY          218    39   F       1 35-39               24:21.5      7:51/M
     48    Stan Bujacich                     West Islip  NY         25    58   M      10 55-59               24:21.6      7:51/M
     49    Bill Caggiano                     North Babylon  NY      30    51   M       7 50-54               24:23.5      7:52/M
     50    John Mangino                      East Rockaway  NY     116    61   M       2 60-64               24:25.6      7:53/M
     51    Matthew Keuchler                  Smithtown  NY         305    34   M       4 30-34               24:40.7      7:57/M
     52    John Nora                         Massapequa Park  NY   134    60   M       3 60-64               24:48.4      8:00/M
     53    Daniel O'Boyle                    Franklin Square  NY   138    25   M       1 25-29               24:49.8      8:00/M
     54    Daniel Makofsky                   Valley Stream  NY     115    30   M       5 30-34               24:57.7      8:03/M
     55    Judith Brenner                    Plainview  NY          19    48   F       2 45-49               25:06.9      8:06/M
     56    Kate McNerney                     Merrick  NY           254    13   F       1  0-14               25:08.3      8:06/M
     57    William Reitz                     West Islip  NY        155    42   M       4 40-44               25:08.9      8:06/M
     58    Kristen Meyer                     Massapequa  NY        248    27   F       2 25-29               25:11.1      8:07/M
     59    Paul Nelson                       St James  NY          266    62   M       4 60-64               25:14.6      8:08/M
     60    Susan Keogh                       Bellmore  NY          255    64   F       1 60-64               25:23.9      8:11/M
     61    Karen Harte                       West Islip  NY         84    42   F       2 40-44               25:27.4      8:13/M
     62    Dan Mattei                        New Hyde Park  NY     120    55   M      11 55-59               25:32.6      8:14/M
     63    Anthony Greco                     Franklin Square  NY   315    23   M       5 20-24               25:39.4      8:16/M
     64    Mary Kroebel                                            242    53   F       2 50-54               25:42.6      8:17/M
     65    Thomas Awad                       East Norwich  NY      245    60   M       5 60-64               25:55.6      8:22/M
     66    Tara Carmody                      East Atlantic Beach    31    31   F       2 30-34               25:58.6      8:23/M
     67    James Markowitz                   Ridgewood  NY         119    27   M       2 25-29               25:58.8      8:23/M
     68    Alan Stein                        Rockville Centre  N   199    69   M       1 65-69               26:01.4      8:24/M
     69    Brent Kavaler                     Wantagh  NY            96    20   M       6 20-24               26:02.1      8:24/M
     70    Michael Collins                   Wantagh  NY           307    21   M       7 20-24               26:02.5      8:24/M
     71    John Rooney                       Williston Park  NY    162    22   M       8 20-24               26:02.7      8:24/M
     72    Chris Dunleavy                    Chatham  NY            52    23   M       9 20-24               26:04.7      8:25/M
     73    Emily Cole                        Garden City  NY        37    22   F       1 20-24               26:27.1      8:32/M
     74    Linda Manno                       Lindenhurst  NY       257    50   F       3 50-54               26:30.3      8:33/M
     75    Shayna Held                       Wantagh  NY           261    19   F       3 15-19               26:35.8      8:35/M
     76    Lorraine Browne                   Flushing  NY          234    47   F       3 45-49               26:40.4      8:36/M
     77    Riley Brennan                     Merrick  NY            17    14   M       2  0-14               26:46.6      8:38/M
     78    Danielle Brenner                  Plainview  NY          18    12   F       2  0-14               26:52.9      8:40/M
     79    Teddy Craig                       Wantagh  NY           268    16   M       3 15-19               26:55.6      8:41/M
     80    Robert Bradshaw                   East Meadow  NY        13    42   M       5 40-44               27:00.2      8:43/M
     81    Scott Fairgrieve                  Mineola  NY            58    66   M       2 65-69               27:12.5      8:46/M
     82    Mike Wisniewski                   N Babylon  NY         281    37   M       4 35-39               27:26.9      8:51/M
     83    Elisa Robiglio                    Massapequa Park  NY   290    23   F       2 20-24               27:37.7      8:55/M
     84    Katie Sirna                       Merrick  NY           190    22   F       3 20-24               27:38.1      8:55/M
     85    Marty Schimmele                   Massapequa  NY        174    56   M      12 55-59               27:40.5      8:55/M
     86    Mary Thomas                       Glen Oaks  NY         203    38   F       2 35-39               27:50.6      8:59/M
     87    Richard Fulgieri                  Bethpage  NY           68    69   M       3 65-69               28:00.6      9:02/M
     88    Michael Sherack                   Wantagh  NY           185    43   M       6 40-44               28:29.9      9:11/M
     89    Keith Boehm                       Central Islip  NY      11    57   M      13 55-59               28:54.9      9:19/M
     90    Perry Zeichner                    Brightwaters  NY      217    68   M       4 65-69               28:58.1      9:21/M
     91    Vincent Corrado                   Massapequa  NY         38    50   M       8 50-54               29:01.6      9:22/M
     92    Susan Killian                     Wantagh  NY           264    52   F       4 50-54               29:15.8      9:26/M
     93    Lisa Wang                         Woodbury  NY          210    25   F       3 25-29               29:23.1      9:29/M
     94    Mitchell Lief                     Merrick  NY           109    56   M      14 55-59               29:25.9      9:29/M
     95    David Milo                        East Williston  NY    126    23   M      10 20-24               29:30.6      9:31/M
     96    Melissa Cavaliere-Ng              East Northport  NY     32    47   F       4 45-49               29:33.9      9:32/M
     97    Seth Goodstein                    North Bellmore  NY     77    47   M       2 45-49               29:40.3      9:34/M
     98    Roger Meyer                       Sea Cliff  NY         289    70   M       1 70-74               29:41.3      9:35/M
     99    Brian McTigue                     New York  NY          224    42   M       7 40-44               29:43.8      9:35/M
    100    Daniel Clements                   Floral Park  NY       283    59   M      15 55-59               29:46.6      9:36/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Sarah Killian                     Wantagh  NY           263    99   F       1 98-99               29:53.3      9:38/M
    102    Eric Gesuale                      Melville  NY           72    21   M      11 20-24               30:04.3      9:42/M
    103    Peter Johansen                    West Hempstead  NY     93    60   M       6 60-64               30:09.6      9:44/M
    104    Irene Spoegler                    Westbury  NY          195    53   F       5 50-54               30:11.8      9:44/M
    105    John Stauber                      North Massapequa  N   197    56   M      16 55-59               30:15.3      9:45/M
    106    John Wallace                      Melville  NY          208    76   M       1 75-79               30:20.1      9:47/M
    107    Donna Rosen                       Jericho  NY           164    61   F       2 60-64               30:26.5      9:49/M
    108    Keith Grigoletto                  Setauket  NY           82    57   M      17 55-59               30:28.4      9:50/M
    109    Patrick McNerney                  Merrick  NY           253    46   M       3 45-49               30:33.5      9:51/M
    110    Kate Bongiorno                    Wantagh  NY           227    41   F       3 40-44               30:34.7      9:52/M
    111    Matthew Sckalor                   Nesconset  NY         182    49   M       4 45-49               30:37.6      9:53/M
    112    Kyle McCarthy                     Wantagh  NY           258    17   M       4 15-19               30:48.6      9:56/M
    113    Katherine Ferolito                Syosset  NY            63    27   F       4 25-29               30:50.6      9:57/M
    114    Jose Mejia                        W Hempstead  NY       284    26   M       3 25-29               30:50.9      9:57/M
    115    Jake Collins                      Wantagh  NY           270    17   M       5 15-19               31:07.1     10:02/M
    116    Michele MacMahon                  Oceanside  NY         286    50   F       6 50-54               31:10.9     10:03/M
    117    Michael Jezewski                  Centereach  NY         92    70   M       2 70-74               31:30.8     10:10/M
    118    Annie Reeves                      Whitestone  NY        152    20   F       4 20-24               31:31.6     10:10/M
    119    Katie Donlevy                     Bayside  NY            49    20   F       5 20-24               31:32.6     10:10/M
    120    Tamara Gordon                                           251    46   F       5 45-49               31:45.8     10:15/M
    121    Howie Mann                        Roslyn Heights  NY    272    62   M       7 60-64               31:57.4     10:18/M
    122    Mere Wilshere                                           244    20   F       6 20-24               32:01.6     10:20/M
    123    Sofia Ng                          East Northport  NY    133    11   F       3  0-14               32:06.9     10:21/M
    124    Brian Dakss                       Syosset  NY           313    62   M       8 60-64               32:12.8     10:23/M
    125    Ally Rosin                        Merrick  NY           165    24   F       7 20-24               32:16.5     10:25/M
    126    Deana Tietjen                     Mount Sinai  NY       204    46   F       6 45-49               32:39.4     10:32/M
    127    Philip Echevarrio                 Great River  NY        54    54   M       9 50-54               32:56.5     10:37/M
    128    Liz Pfeifer                       East Norwich  NY      146    56   F       1 55-59               33:00.6     10:39/M
    129    Thomas Regan                      East Norwich  NY      247    59   M      18 55-59               33:14.8     10:43/M
    130    Kevin Wilshere                    Port Washington  NY   214    58   M      19 55-59               33:18.5     10:45/M
    131    Erin Gregorio                     Massapequa  NY         81    34   F       3 30-34               33:22.9     10:46/M
    132    Roibert Montgomery                Hicksville  NY        282    58   M      20 55-59               33:24.7     10:46/M
    133    Christian Dipalermo               Mount Sinai  NY        47    50   M      10 50-54               33:28.1     10:48/M
    134    Matt Emerson                      Island Park  NY       241    99   M       1 98-99               33:47.3     10:54/M
    135    Mindy Davidson                    Bethpage  NY          229    57   F       2 55-59               33:48.7     10:54/M
    136    Monica Mattei                     New Hyde Park  NY     121    17   F       4 15-19               33:55.4     10:56/M
    137    Jason Faver                       Merrick  NY            61    39   M       5 35-39               33:55.8     10:56/M
    138    Cami Negus                        Mineola  NY           132    43   F       4 40-44               33:56.4     10:57/M
    139    Erin Murtha                       Merrick  NY           130    38   F       3 35-39               33:57.4     10:57/M
    140    Vittoria Degrazio                 Pelham  NY             44    22   F       8 20-24               34:07.4     11:00/M
    141    Gayle Bernstein                   Wantagh  NY             9    31   F       4 30-34               34:25.2     11:06/M
    142    Nina McCann                       Williston Park  NY    291    46   F       7 45-49               34:32.9     11:08/M
    143    Heather Berman                    Franklin Square  NY   243    28   F       5 25-29               34:34.4     11:09/M
    144    John Magri                                              269    18   M       6 15-19               34:38.8     11:10/M
    145    Kerry O'Boyle                     Franklin Square  NY   140    20   F       9 20-24               34:45.5     11:13/M
    146    Jenny Tsang                       New Hyde Park  NY     300    40   F       5 40-44               34:50.2     11:14/M
    147    Sal Mirando                       Plainview  NY         127    67   M       5 65-69               35:03.6     11:18/M
    148    Kelly Gulino                      Tonawanda  NY         219    27   F       6 25-29               35:09.9     11:20/M
    149    Kathleen Regan                    East Norwich  NY      246    54   F       7 50-54               35:15.1     11:22/M
    150    Gerard Ruiz                       Hicksville  NY        226    57   M      21 55-59               35:22.9     11:25/M
    151    Bryan Heaton                      West Babylon  NY       86    34   M       6 30-34               35:23.7     11:25/M
    152    Luke Heaton                       West Babylon  NY       88    59   M      22 55-59               35:24.1     11:25/M
    153    Sheetal Alreja                    Hicksville  NY          1    35   F       4 35-39               35:24.3     11:25/M
    154    Brian O'Boyle                     Franklin Square  NY   136    59   M      23 55-59               35:30.6     11:27/M
    155    April Tymecki                     Levittown  NY         205    34   F       5 30-34               35:32.3     11:28/M
    156    Steven Millon                     East Meadow  NY       233    58   M      24 55-59               35:42.8     11:31/M
    157    Laura Sullivan                    Merrick  NY           201    44   F       6 40-44               35:57.6     11:36/M
    158    Jacqueline Erickson               Bellmore  NY          260    43   F       7 40-44               36:36.1     11:48/M
    159    Valerie Sherack                   Baldwin  NY           188    40   F       8 40-44               36:52.2     11:54/M
    160    Glenn Fruchtnis                   Northport  NY         318    36   M       6 35-39               37:01.3     11:56/M
    161    Scott Lally                       Hauppauge  NY         104     9   M       3  0-14               37:04.4     11:57/M
    162    Jeremy Lally                      Hauppauge  NY         103    42   M       8 40-44               37:04.4     11:57/M
    163    Maria Crowley                     Greenlawn  NY          40    48   F       8 45-49               37:20.9     12:03/M
    164    Lindsay Brenner                   Plainview  NY         225    15   F       5 15-19               37:32.7     12:06/M
    165    Marguerite MacAgnone              Farmingdale  NY       220    54   F       8 50-54               38:01.9     12:16/M
    166    Joanne Kong                       West Babylon  NY      100    59   F       3 55-59               38:10.9     12:19/M
    167    Evelin Joseph                     Wantagh  NY            94    47   F       9 45-49               38:22.4     12:23/M
    168    Paul Steigerwald                  Massapequa  NY        198    61   M       9 60-64               38:24.5     12:23/M
    169    Rachel Wolf                       Commack  NY           267    11   F       4  0-14               38:29.1     12:25/M
    170    Meredith Gilbert                  East Northport  NY     73    12   F       5  0-14               38:31.1     12:25/M
    171    Danielle Bonaccorso               Massapequa Park  NY    12    38   F       5 35-39               38:33.8     12:26/M
    172    Kim Scharoff                      Long Beach  NY        173    41   F       9 40-44               38:36.4     12:27/M
    173    Jackie Olmsted                    Massapequa  NY        144    47   F      10 45-49               38:36.6     12:27/M
    174    Laura Softy                       Bethpage  NY          192    33   F       6 30-34               38:48.6     12:31/M
    175    David Erdelyi                     Levittown  NY         239    49   M       5 45-49               38:53.3     12:33/M
    176    Linda Simon                       Jericho  NY           189    64   F       3 60-64               39:24.3     12:43/M
    177    Nick Sofolarides                  Woodbury  NY          256    63   M      10 60-64               39:53.6     12:52/M
    178    Megan Hallquest                   East Meadow  NY        83    26   F       7 25-29               40:15.9     12:59/M
    179    Heather Softy                     Bethpage  NY          191    34   F       7 30-34               40:18.1     13:00/M
    180    Mitchell Rich                     Merrick  NY           156    62   M      11 60-64               41:06.1     13:15/M
    181    Linda Fairgrieve                  Mineola  NY            57    63   F       4 60-64               41:06.5     13:15/M
    182    Martin Schwartz                   Wantagh  NY           178    79   M       2 75-79               41:07.4     13:16/M
    183    Alex Dardac                       Whitestone  NY         42    21   F      10 20-24               41:48.4     13:29/M
    184    John Haslbauer                    Port Washington  NY    85    56   M      25 55-59               42:02.9     13:34/M
    185    Betty Oakley                      Bayport  NY           135    54   F       9 50-54               42:20.9     13:39/M
    186    Edith Beltran                     Port Washington  NY   319    29   F       8 25-29               42:23.2     13:40/M
    187    Stephen Ferrara                   Wantagh  NY            65    42   M       9 40-44               42:30.5     13:43/M
    188    Natalie Abrams                    Bay Shore  NY         221    44   F      10 40-44               42:34.7     13:44/M
    189    Pat Charno                        Seaford  NY            36    54   M      11 50-54               43:51.9     14:09/M
    190    Bert Jablon                       Syosset  NY            91    90   M       1 85-97               44:29.8     14:21/M
    191    Steve Merritt                     Beechurst  NY         237    49   M       6 45-49               44:35.7     14:23/M
    192    Jaclyn Zimmerman                  W Babylon  NY         285    25   F       9 25-29               44:46.6     14:26/M
    193    Denise Echevarrio                 Great River  NY        53    55   F       4 55-59               45:02.5     14:32/M
    194    Bridget Craig                     Wantagh  NY           262    19   F       6 15-19               45:12.3     14:35/M
    195    Diane O'Boyle                     Franklin Square  NY   139    57   F       5 55-59               45:32.5     14:41/M
    196    Diane Rafferty                    Lynbrook  NY          150    63   F       5 60-64               46:34.4     15:01/M
    197    Nancy Brown                       Bayville  NY           24    62   F       6 60-64               46:38.6     15:03/M
    198    Barbara O'Regan                   Glen Cove  NY         145    56   F       6 55-59               46:39.1     15:03/M
    199    Kathy Mullen                      Port Washington  NY   292    58   F       7 55-59               47:07.5     15:12/M
    200    Gabrielle Goodstein               North Bellmore  NY     76    16   F       7 15-19               47:15.4     15:15/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Annie Coogan                      Merrick  NY           278    17   F       8 15-19               47:48.1     15:25/M
    202    Debbie Lupo Saladino              Merrick  NY           312    57   F       8 55-59               47:48.3     15:25/M
    203    Dawn Grabois                      Plainview  NY         222    51   F      10 50-54               48:06.7     15:31/M
    204    Denise Goodstein                  North Bellmore  NY     75    48   F      11 45-49               48:09.2     15:32/M
    205    Iva Sutton                        Selden  NY            202    42   F      11 40-44               48:09.6     15:32/M
    206    Michael Schumacher                Merrick  NY           177    41   M      10 40-44               49:07.4     15:51/M
    207    Mary Brennan                      Merrick  NY            16    23   F      11 20-24               49:12.3     15:52/M
    208    Eileen Brennan                    North Merrick  NY      14    62   F       7 60-64               49:12.5     15:52/M
    209    Denise Gesuale                    Melville  NY           71    53   F      11 50-54               49:15.9     15:53/M
    210    Joe Gallagher                     Forest Hills  NY       69    78   M       3 75-79               49:31.4     15:58/M
    211    John Brennan                      Merrick  NY            15    62   M      12 60-64               49:43.9     16:02/M
    212    Teressa Capobianco                East Meadow  NY       287    23   F      12 20-24               49:47.1     16:04/M
    213    Carly O'Boyle                     Franklin Square  NY   137    22   F      13 20-24               49:47.3     16:04/M
    214    Sarah Melley                      Merrick  NY           125    23   F      14 20-24               49:47.3     16:04/M
    215    Dan McNamara                      Merrick  NY           123    32   M       7 30-34               50:02.8     16:08/M
    216    Jessica Lettini                   Wantagh  NY           108    23   F      15 20-24               50:41.2     16:21/M
    217    Jeff Plotkin                      Plainview  NY         317    20   M      12 20-24               51:03.3     16:28/M
    218    Brian Gordon                      Malverne  NY          240    62   M      13 60-64               51:07.8     16:29/M
    219    Casey Heely                       Rocky Point  NY        89    23   F      16 20-24               51:14.4     16:32/M
    220    Gianna Saladino                   Merrick  NY           168    23   F      17 20-24               51:14.5     16:32/M
    221    Jenna Kelley                      Westborough  NY        97    23   F      18 20-24               51:14.9     16:32/M
    222    Kelly O'Brien                     Massapequa  NY        142    22   F      19 20-24               51:22.2     16:34/M
    223    Joe Sirna                         Merrick  NY           265    59   M      26 55-59               51:38.4     16:39/M
    224    Corinne Kravis                    Deer Park  NY         101    31   F       8 30-34               51:58.6     16:46/M
    225    Cherie Christenson                N Bellmore  NY        294    53   F      12 50-54               51:59.5     16:46/M
    226    Deborah Gordon                    Malverne  NY           79    58   F       9 55-59               53:27.6     17:15/M
    227    Gail Le Dour                      Rockville Centre  N   106    63   F       8 60-64               53:28.4     17:15/M
    228    Kathleen Battiste                 Seaford  NY             6    68   F       1 65-69               54:29.1     17:35/M
    229    Elaine Denton                     Syosset  NY           309    69   F       2 65-69               54:44.3     17:39/M
    230    Carole Ellert                     Syosset  NY           310    69   F       3 65-69               54:44.7     17:39/M
    231    Tara Callahan                     Merrick  NY           299    99   F       2 98-99               54:46.1     17:40/M
    232    Taylor Scales                     Holbrook  NY          170    19   F       9 15-19               54:57.8     17:44/M
    233    Jackie Manozca                    Syosset  NY           118    30   F       9 30-34               55:22.2     17:52/M
    234    Joseph Sirna                      Merrick  NY           271    21   M      13 20-24               56:21.6     18:11/M
    235    Michelle Sherack                  Wantagh  NY           186    42   F      12 40-44               56:44.5     18:18/M
    236    Gail Farrell                      West Islip  NY         59    57   F      10 55-59               57:25.3     18:31/M
    237    Sherry Burbes                     Merrick  NY            29    57   F      11 55-59               57:25.6     18:31/M
    238    Richard Farrell                   West Islip  NY         60    57   M      27 55-59               57:26.3     18:32/M
    239    Brendan Murphy                    Sandwich  MA          275    23   M      14 20-24               57:27.6     18:32/M
    240    Patricia Fitzgerald               Merrick  NY           320    51   F      13 50-54               57:27.9     18:32/M
    241    Barry Reiter                      Jericho  NY           154    58   M      28 55-59               57:53.9     18:40/M
    242    Daniel Quinn                      Brighton  NY          149    23   M      15 20-24               58:31.1     18:53/M
    243    Ed Burbes                         Merrick  NY            27    58   M      29 55-59               58:50.1     18:59/M
    244    Denise Sckalor                    Nesconset  NY         179    46   F      12 45-49               58:50.8     18:59/M
    245    Maggie Sckalor                    Nesconset  NY         181    11   F       6  0-14               58:51.1     18:59/M
    246    Maureen Coogan                    Merrick  NY           279    55   F      12 55-59               59:11.9     19:05/M
    247    Katy Pike                         Merrick  NY           280    22   F      20 20-24               59:12.2     19:06/M
    248    Pat O'Brien                       Massapequa  NY        143    56   F      13 55-59               59:14.4     19:06/M
    249    Carol Miro                        Merrick  NY           128    56   F      14 55-59               59:14.6     19:06/M
    250    Jimmy O'Brien                     Massapequa  NY        141    58   M      30 55-59               59:14.8     19:06/M
    251    Kristyn Finnerty                  Merrick  NY            66    35   F       6 35-39               59:15.4     19:07/M
    252    Barbara Leddy                     Merrick  NY           107    56   F      15 55-59               59:15.6     19:07/M
    253    Lauren King                       Merrick  NY            98    26   F      10 25-29               59:23.3     19:09/M
    254    Erin Winterfeldt                  N Massapequa  NY      216    26   F      11 25-29               59:23.8     19:09/M
    255    Danielle Cerbone                  Merrick  NY            33    26   F      12 25-29               59:24.1     19:10/M
    256    Beatriz Manozca                   Syosset  NY           117    59   F      16 55-59               59:24.4     19:10/M
    257    Leah Hertz                        Merrick  NY            90    26   F      13 25-29               59:24.6     19:10/M
    258    Nicole Prodan                     Seaford  NY           147    22   F      21 20-24               59:25.2     19:10/M
    259    Katie Cunningham                  North Hills  NY        41    23   F      22 20-24               59:25.2     19:10/M
    260    Katherine Destefano               Smithtown  NY          46    23   F      23 20-24               59:26.6     19:10/M
    261    Mike Sherack                      Hewlett  NY           187    70   M       3 70-74               59:27.4     19:11/M
    262    Linda Sherack                     Hewlett  NY           184    67   F       4 65-69               59:27.9     19:11/M
    263    Megan Murphy                      Merrick  NY           129    24   F      24 20-24               59:37.1     19:14/M
    264    Eddie Burbes                      Merrick  NY            28    25   M       4 25-29               59:37.9     19:14/M
    265    Roger Fahey                       Holbrook  NY           56    52   M      12 50-54             1:01:16.1     19:46/M
    266    Katie Fahey                       Holbrook  NY           55    49   F      13 45-49             1:01:25.8     19:49/M
    267    Herbert Persky                                          297    85   M       2 85-97             1:02:07.1     20:02/M
    268    Sharon Salerno                    West Babylon  NY      169    52   F      14 50-54             1:02:34.9     20:11/M
    269    Maureen Puzo                      Seaford  NY           148    57   F      17 55-59             1:02:35.1     20:11/M
    270    Maureen McNamara                  Merrick  NY           124    32   F      10 30-34             1:02:35.3     20:11/M
    271    Juliana Lister                    Franklin Square  NY   110    23   F      25 20-24             1:02:40.2     20:13/M
    272    Craig Persky                      Wantagh  NY           298    49   M       7 45-49             1:02:40.5     20:13/M
    273    Meg Harney                        Garden City  NY       296    23   F      26 20-24             1:02:41.8     20:13/M
    274    Aaliyah Rivers                    Amityville  NY        159    15   F      10 15-19             1:02:49.4     20:16/M
    275    Kyette Crosby                     Amityville  NY         39    44   F      13 40-44             1:02:49.8     20:16/M
    276    Emily Sckalor                     Nesconset  NY         180    17   F      11 15-19             1:02:57.6     20:18/M
    277    Molly Sckalor                     Nesconset  NY         183    14   F       7  0-14             1:02:57.7     20:18/M
    278    Brian Lomasky                     Merrick  NY           273    29   M       5 25-29             1:03:26.4     20:28/M
    279    Sita Khan-Modak                   Forest Hills  NY      303    52   F      15 50-54             1:04:14.9     20:43/M
    280    Shiraani Khan-Modak               Forest Hills  NY      302    19   F      12 15-19             1:04:15.9     20:44/M
    281    Robin Kantrowitz                  East Meadoe  NY        95    56   F      18 55-59             1:04:21.6     20:45/M
    282    Regina Williams                   Amityville  NY        213    46   F      14 45-49             1:04:50.4     20:55/M
    283    Scott Ritter                      Las Vegas  NY         158    49   M       8 45-49             1:04:55.9     20:56/M
    284    Jack Ritter                       Las Vegas  NY         157    14   M       4  0-14             1:04:56.8     20:57/M